Jmenuji se Darja Kukal Moiseeva a v roce 2021 jsem založila svůj předškolní hudební kroužek – Darjina Škola hudbou. Jsem studentkou Akademie múzických umění v Praze, kde studuji obor skladba. Předchozí vzdělání jsem obdržela na Pražské konzervatoři.

Darja Moiseeva

Proč jsem se rozhodla založit svou vlastní školu? Má maminka mě k hudbě vedla od malička, naučila mě pěstovat lásku k hudbě a já jí chci předávat dál, i vašim dětem.

Co přinese dítěti tento kroužek?

 • rozvoj intonačních schopností
 • rozvoj rytmického cítění
 • rozvoj sluchové představivosti
 • schopnost dynamického a výrazového cítění
 • schopnosti hudební paměti
 • seznámení s hudebními nástroji
 • společenské začlenění do kolektivu

Seznámíme se s lidovými písněmi, které budeme společně zpívat a také se k nim doprovázet na hudební nástroje. Naučíme se rozeznávat výšky tónů a charakter hudby. Také se budeme učit pomocí naší představivosti navozovat určité hudební představy a mnoho dalších zajímavých návyků a schopností, které pak dítě bude moci dál rozvíjet na ZUŠ, ale především budeme s dětmi pěstovat lásku k hudbě.

Pro koho je kroužek určen?

Kroužek je určen pro děti předškolního věku a má mimo jiné za úkol děti připravit pro postup na ZUŠ, kde probíhají začátkem června přijímací zkoušky.

Proč zvolit tento kroužek?

 • naučím vaše děti hudebním základům a společně začneme prohlubovat lásku k hudbě
 • individuální přístup ke každému žákovi – na hodině maximálně 8 dětí
 • materiály navíc zdarma (pomůcky, nástroje, noty,…)

Kde probíhá výuka?

Výuka bude probíhat od září roku 2023 na nové pobočce v Praze na Vinohradech, Na Švihance 2. Nejblíže se nachází zastávka autobusu U Prdlavky, zastávka tram Vinohradská tržnice nebo zastávka metra/tram Jiřího z Poděbrad.

Věděli jste, že?

 • výuka hudby v raném věku podporuje rozvoj mozku dítěte
 • hudba zlepšuje paměť a schopnost soustředění a také rozvíjí tvořivost
 • kroužky pomáhají dítěti k sociálně společenskému začlenění

Každé pondělí odpoledne na Vinohradech u Riegrových sadů!